woensdag 31 december 2025

Clarkesworld Magazine Issue 231 December 2025

Het laatste nummer van Clarkesworld Magazine van 2025 bevat zeven korte science fiction and fantasy verhalen en vier non-fictie artikelen.

Zeer verschillende verhalen waarbij ik van de ene geen enkele chocola kon maken (The Hole van Ferenc Samsa), de ander erg lang is en me ook bijzonder weinig zei (Between Here and Everywhere van Robert Reed) tot verhalen die me raakte door het diepe verdriet dat wordt  beschreven bij het achterlaten van tweelingzus op de ten dode opgeschreven aarde (Home Grown van Madeleine Vigneron).
Waarom ik bepaalde verhalen totaal niet begrijp, is mij niet duidelijk. Wellicht speelt toch mee dat Engels niet mijn moedertaal is maar ik heb het idee dat er ook andere oorzaken zijn zoals bepaalde mate van abstractie in de verhalen. In ieder geval als er herkenbare mensen in voorkomen dan heeft dit meestal toch wel mijn voorkeur.

Zoals in het verhaal van R.T. Ester: Tomorrow. Today waarin met een spannende opbouw langzaam de kwestie duidelijk wordt van een zoon die voor de beslissing staat nog even puber te blijven of door te groeien naar volwassenheid.

Ook mooi vind ik The Cold Burns geschreven door Anne Wilkins omdat het zo lekker met twee voeten op de grond is. Zodra mensen hun klimaatvoetafdruk te groot wordt, worden ze ingevroren om ze later naar Mars te sturen. Alleen mensen met veel geld en zij die heel hard werken, kunnen hieraan ontkomen. Deze situatie wordt beschreven vanuit het oogpunt van een harde werker die een prachtige ontwikkeling doormaakt en ik als lezer weet te verrassen met een mooie ontknoping.

Juist This Sepulchral Aegis van Rob Gillham is meer zweverig, letterlijk ook want het speelt zich in het geheel in de ruimte af, maar weet mij toch ook te bekoren. Een sacrofaagschip slurpt per ongeluk een veel kleiner sacrofaagscheepje op. Menselijke wezens uit wat blijkt uit verschillende tijden in de verschillende schepen worden wakker gemaakt en communiceren vanuit hun eigen moraal. Toch is het het menselijke wat ze uiteindelijk bij elkaar brengt.

 

 

 

Geen opmerkingen:

Rat Queens Volume Six The Infernal Path - Kurtis J. Wiebe & Owen Gieni

Het laatste deel van de serie Rat Queens met de schrijver Kurtis Wiebe maar ook met de tekenaar Owen Gieni. Deze laatste heeft mijn hart nie...